Поиск
Погода в Харькове
Главная » 2013 » Декабрь » 11 » Нарада по питанням, пов'язаним з виконанням ініціативи "Рідне село"
15:42
Нарада по питанням, пов'язаним з виконанням ініціативи "Рідне село"

Програма Рідне село

28 жовтня 2013 року у приміщенні Рокитненського професійного аграрного ліцею відбулася робоча нарада по питанням, пов'язаним з виконанням ініціативи «Рідне село».

Нарада пройшла під головуванням начальника управління агропромислового розвитку Нововодолазької РДА Ляшенко А. Г. Були присутні майже всі викладачі Рокитненського професійного аграрного ліцею на чолі з директором ліцею Марюхною П. М. З Харкова прибули представники практично з усіх навчально-наукових інститутів ХНТУСГ ім. П. Василенка на чолі з професором Мегелем Ю. Є. В роботі наради прийняли участь головний агроном ТОВ «Дельта» Теліга А. В., співробітники Рокитненської сільської ради.

На порядок денний наради були винесені наступні питання:
1. Обговорення питань, пов'язаних з правовим статусом, порядком утворення та основними засадами діяльності на території Рокитненської сільської ради освітнього округу «Освіта майбутнього»;
2. Про хід виконання проекту соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село" на території Рокитненської сільської ради Нововодолазького району Харківської області.
3. Про форми та заходи творчої співпраці підрозділів ХНТУСГ та ТОВ «Дельта».
4. Про залучення до складу Просвітницької ради ХНТУСГ ім. Петра Василенка, випускників університету які мешкають на території Нововодолазького району Харківської області.
5. Профорієнтаційна робота в Рокитненському професійному аграрному ліцеї.

Вже перше питання викликало жваве обговорення серед учасників наради. Спочатку відповідальний від ХНТУСГ за реалізацію проекту соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село" по Нововодолазькому району Харківської області доцент Чалий І. В. нагадав присутнім, про основні задачі, які покладаються на освітні округи. Положення про освітній округ було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N 777. Свого часу під час брифінгу в Харкові 21 серпня 2012 р. міністр освіти і науки України Дмитро Табачник сказав: "Зміни до закону дозволяють створювати освітні округи. Це дуже допоможе місцевим бюджетам, обласній територіальній громаді планувати кошти і діяти більш гармонійно, більш ефективно, із застосуванням логістики. Освітній округ дозволяє об'єднати кілька шкільних, дошкільних, позашкільних установ. І навколо цього освітнього округу - опорної школи, технікуму, коледжу - може формуватися матеріальна база. Звичайно, це дасть можливість більш маневрено працювати і районному, і обласному, і міським бюджетам". А під час Парламентських слухань «Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення», які відбулися у Верховній Раді України 23 жовтня 2013 року крім багатьох інших важливих питань він знов повернувся до питань освітніх округів. За словами Дмитра Табачника, на сьогодні в Україні функціонує близько 2 тисяч освітніх округів. І на місцях, територіях продовжується робота з розроблення планів створення освітніх округів, що дає можливість припинити безпідставне закриття шкіл.

На основі типового було розроблено проект положення про освітній округ «Освіта майбутнього» у складі:
- Харківській національний технічний університет сільського господарства ім. П.Василенка;
- Рокитненський професійний аграрний ліцей;
- Рокитненський навчально-виховной комбінат Нововодолазької районної ради Харківської області.

В проекті положення зокрема сказано, що округ утворюється з метою:
- організації в межах адміністративно-територіальної одиниці ефективної системи освіти;
- підвищення зацікавленості учнів Рокитненського професійного аграрного ліцею та Рокитненського навчально-виховного комбінату у подальшому навчанні в університеті, що відображається на їх відповідальності до результатів навчальної діяльності;
- забезпечення рівного доступу учнів відповідного віку до якісної загальної освіти, допрофесійного навчання незалежно від місця їх проживання;
- удосконалення довузівської підготовки абітурієнтів і виявлення обдарованих учнів;
- ефективного використання творчого потенціалу педагогічних працівників навчальних закладів;
- раціонального використання навчально-методичної, матеріально-технічної бази суб'єктів округу, її зміцнення та модернізації.

Важливі та конкретні пропозиції запропонував до основних завдань округу директор ліцею Марюхна П. М. З метою ефективного спільного використання можливостей навчальних закладів, яке дасть змогу більш якісно здійснювати практичну підготовку як учнів ліцею, так і студентів університету він запропонував:

1. Проводити стажування на робочому місці майстрів виробничого навчання ліцею з професій:
• тракторист-машиніст с/г виробництва;
• слюсар із ремонту сільськогосподарських машин та обладнання;
• слюсар із ремонту автомобілів;
• електрогазозварювальник;
• водій автотранспортних засобів.

2. Проводити стажування викладачів по професійно-теоретичної підготовки з предметів:
• трактори та автомобілі;
• сільськогосподарські машини;
• агротехнології;
• правила дорожнього руху;
• спеціальні технології;
• інформатика.

3. Проводити спільні заходи між учнями ліцею, та студентами університету.

4. Розробити додаткові пільги для учнів ліцею, які бажають продовжити навчання в ХНТУСГ ім. Петра Василенка.

5. Проводити для учнів ліцею лекції, факультативні заняття, курси за вибором. Знайомити з новою технікою, що використовується в Україні, новітніми інформаційно-комунікаційними технологіями.

6. Проводити роботу з студентами-заочниками ХНТУСГ ім. Петра Василенка по їх залученню на отримання робочої професії на базі Рокитненського професійного аграрного ліцею.

Практично всі ці пропозиції були підтримані директором навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту, завідувачем кафедри оптимізації технологічних систем ім. Т.П.Євсюкова, кандидатом технічних наук, доцентом Харченко С. О. та представником навчально-наукового інституту технічного сервісу, кандидатом технічних наук, доцентом кафедри технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника доцентом Дзюбою А. І. Саме на базі цих навчально-наукових інститутів ХНТУСГ ім. П. Василенка повинні бути втілені більшість з цих пропозицій. Начальник управління агропромислового розвитку Нововодолазької РДА Ляшенко А. Г. підтримавши ідею створення освітнього округу «Освіта майбутнього» висказав цікаву пропозицію, про необхідність залучення до складу округу Раду роботодавців Водолажчини. Присутні одностайно підтримали цю пропозицію.

Професор Мегель Ю. Є. зауважив, що в проекті положення про освітній округ «Освіта майбутнього» є багато розділів, на кшталт:
- науково-методичне, психолого-педагогічне, науково-дослідницьке забезпечення роботи з обдарованими та здібними учнями;
- створення експериментальних майданчиків;
- перепідготовка та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, створення навчальних посібників, індивідуальних програм;
- розповсюдження і впровадження найбільш ефективних, інноваційних методів і технологій навчання, нових форм організації навчального процесу;
- соціальна підтримка освітніх послуг;
- ресурсна підтримка реалізації освітянських заходів суб'єктів округу.

У зв'язку з цим він запропонував ідею залучення до складу округу відділу освіти Нововодолазької районної ради Харківської області. Засновники округу домовилися провести по цьому питанню додаткові консультації.

На початку обговорення питання про хід виконання проекту соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село" на території Рокитненської сільської ради Нововодолазького району Харківської області слово взяв доцент Чалий І. В., який подякував голові сільради Сльоті О. В. та всьому депутатському корпусу за гарний початок плідної співпраці. Були проведені зустрічі викладачів ХНТУСГ і закріплених за Рокитненської сільської радою студентами (Розторгуєв Д. С. 2 курс ПХВ, Солодовник В. В. 5 курс ЕКТ, Андрієнко О. О. 4 курс ПХВ) з головою та апаратом сільради, був укладений договір про співпрацю. Розпочато обстеження сільради з метою попереднього визначення економічного та соціального потенціалу сільськогосподарського виробництва на території сільради. Отримана інформація надалі буде використовуватися при розробці бізнес-планів для опису середовища, в якому буде створюватися сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК).

Взагалі на сьогоднішній день укладено договори про співпрацю з половиною сільрад Водолажчини. Найбільшу зацікавленість у цій роботі виявили: Охоченська сільська рада (голова ради Татарчук О. В., закріплені студенти Бабаєв І. О. 1 курс ПХВ та Розторгуєв Д. С. 2 курс ПХВ), Ватутінська сільська рада (голова ради Джусь Ф. А., закріплені студенти Корнійчук О. В. 3 курс ТС та Яковенко О. О. 4 курс ТС), Станичненська сільська рада (голова ради Домовець В. М., закріплені студенти Спасібо Б. Є. 4 курс ПХВ та Розторгуєв Д. С. 2 курс ПХВ).

Відбулося зацікавлене обговорення серед присутніх найбільш характерних та важливих питань, що виникали у ході цієї роботи. Спеціаліст Рокитненської сільської ради Комлева О.В. звернула увагу зібрання на необхідність створення перш за все побутового обслуговуючого кооперативу у Рокитному. Присутні намітили основні напрямки покращення та прискорення подальшої роботи.

Начальник управління агропромислового розвитку Нововодолазької РДА Ляшенко А. Г. по питанню ПРО форми та заходи творчої співпраці підрозділів ХНТУСГ та ТОВ «Дельта» коротко зупинився на історії створення та основних здобутках цього підприємства. Так він зауважив, що на XII обласному зльоті передових тваринників Харківщини, який традиційно проводила обласна профспілка працівників АПК разом з Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації в березні 2012 року було відмічено, що ТОВ «Дельта» в 2012 році увійшло до п'ятірки господарств Харківської області які надоїли більш 8 тисяч літрів молока на корову. Зараз ТОВ «Дельта» реалізує амбітні плани по будівництву комплексу для утримання корів на 900 голів з наступною установкою сучасного молочного обладнання. Кошторисна вартість даного проекту становить 8 млн. грн., відсоток готовності об'єкта станом на 30.08.2013 - 61 %. Очікувана дата введення в експлуатацію - 2015 рік.

Представник навчально-наукового інституту технічного сервісу ХНТУСГ, кандидат технічних наук, доцент кафедри технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника Дзюба А. І. коротко ознайомив присутніх з новітніми світовими досягненнями у галузі тваринництва у світі, новітніми технологіями, напрямками можливої співпраці між підрозділом, який він представляє та ТОВ «Дельта». Професор Мегель Ю. Є. розповів про основні можливі напрямки інформаційної підтримки, яку могла би запропонувати кафедра кібернетики цьому господарству. Доцент Чалий І. В. передав для ознайомлення головному агроному ТОВ «Дельта» Телігі А. В. проект договору про науково-технічне і учбове співробітництво між ХНТУСГ ім. П. Василенка та ТОВ «Дельта».

По питанню про залучення до складу Просвітницької ради ХНТУСГ ім. Петра Василенка, випускників університету які мешкають на території Нововодолазького району Харківської області слово взяв Бадран М. І., заступник директора Рокитненського професійного аграрного ліцею з навчально-виробничої роботи, випускник ХІМЕСГ (зараз ХНТУСГ ім. П. Василенка) 1994р. Він гаряче підтримав ідею створення Просвітницької ради університету. Кизим Г. М., старший викладач ліцею та Софіч О. В., старший майстер виробничого навчання ліцею, також колишні випускники ХНТУСГ, з теплотою згадали годи навчання в університеті і запропонували створити ініціативну групу у складі: начальника управління агропромислового розвитку Нововодолазької РДА Ляшенко А. Г., кандидата технічних наук, доцента кафедри технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника Дзюби А. І., заступника директора Рокитненського професійного аграрного ліцею з навчально-виробничої роботи Бадрана М. І.

Серед присутніх на зборах колишніх випускників університету розповсюдили анкети соціологічного опитування випускників до проекту створення «Спілки випускників ХІМЕСГ–ХНТУСГ ім. П.Василенка» на території Нововодолазького району Харківської області. Наприкінці зборів делегація ХНТУСГ ім. П.Василенка зустрілася з учнями Рокитненського професійного аграрного ліцею, розказала про університет та його підрозділи, Вовчанський технікум ХНТУСГ, Коледж переробної та харчової промисловості, підготовчі курси, умови вступу, подальше навчання та можливу роботу випускників університету. Викладачі ХНТУСГ ім. П.Василенка відповіли на численні запитання учнів ліцею.

Програма Рідне село
Виступає директор Рокитненського професійного аграрного ліцею, Марюхна Петро Миколайович.
Програма Рідне село
Доцент кафедри кібернетики Чалий Ігор Вільович, відповідальний від університету за реалізацію проекту соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село" по Нововодолазькому району Харківської області, знайомить присутніх зі складом делегації ХНТУСГ ім. П. Василенка.
Програма Рідне село
Начальник управління агропромислового розвитку Нововодолазької районної державної адміністрації, колишній випускник ХІМЕСГ Ляшенко Анатолій Григорович оголошує порядок денний наради.
Програма Рідне село
Учасники наради
Програма Рідне село
Учасники наради
Програма Рідне село
Учасники наради
Програма Рідне село
Зустріч делегації ХНТУСГ ім. П. Василенка з учнями Рокитненського професійного аграрного ліцею.
Програма Рідне село
Виступає директор навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту ХНТУСГ ім. П. Василенка, завідувач кафедри оптимізації технологічних систем ім. Т.П.Євсюкова, кандидат технічних наук, доцент Харченко Сергій Олександрович.
Програма Рідне село
Виступає член наукової ради навчально-наукового інституту бізнесу і менеджменту ХНТУСГ ім. П. Василенка, завідувач кафедри кібернетики доктор технічних наук, професор Мегель Юрій Євгенович.
Програма Рідне село
Виступає представник навчально-наукового інституту технічного сервісу ХНТУСГ ім. П. Василенка, кандидат технічних наук, доцент кафедри технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника Дзюба Анатолій Іванович.
Програма Рідне село
Виступає представник навчально-наукового інституту переробних і харчових виробництв (ННІ ПХВ), старший викладач кафедри обладнання та інжинірингу переробних та харчових виробництв Заіка Володимир Петрович.
Програма Рідне село
Виступає аспірантка кафедри технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника ХНТУСГ ім. П. Василенка Маринець Наталія Анатоліївна.
Програма Рідне село
Учні ліцею уважно слухають інформацію про університет та його підрозділи
Програма Рідне село
Учні ліцею уважно слухають інформацію про університет та його підрозділи
Програма Рідне село
Нарада вже скінчилася, а фахівці тваринництва продовжують обговорювати актуальні науково-практичні питання тваринництва (Головний агроном ТОВ «Дельта» Теліга Олександр Вікторович, доцент кафедри технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника Дзюба Анатолій Іванович, та аспірантка цієї кафедри Маринець Наталія Анатоліївна.)
Програма Рідне село
Знімок на пам'ять про нараду.
 
Просмотров: 483 | Добавил: Admin
Архив новостей