Поиск
Главная » 2013 » Декабрь » 13 » «Рідне село» крокує Водолажчиною
10:12
«Рідне село» крокує Водолажчиною

Вже майже півтора роки пройшло з 15 травня 2012 року коли стартувала розроблена Міністерством аграрної політики та продовольства України за участі Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, профільних громадських організацій, аграрної науки, міжнародних експертів та аграріїв ініціатива «Рідне село». Основним принципом ініціативи «Рідне село» є розвиток сільськогосподарської кооперації, і, перш за все, державна підтримка дрібного і середнього виробника.

В червні 2012 року «Вісті Водолажчини» писали про основні засади та положення цієї ініціативи. Її реалізація в Україні розпочалася з широкомасштабного громадського обговорення для визначення оптимальних шляхів її втілення. Зокрема, було проведено анкетування голів 10832 сільських і селищних рад України. «Проведені дослідження свідчать, що 9035 сільських і селищних рад, або 83,4%, вважають за перспективне створити сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, а 2399 сільських і селищних рад, тобто 22,1% респондентів, − виробничі кооперативи. Так, на думку голів сільських і селищних рад, в Україні необхідно утворити 17994 одиниці сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів», − повідомила свого часу директор державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» Ірина Синявська. Значну увагу в роботі по виконанню ініціативи «Рідне село» в нашому краї постійно приділяє Нововодолазька районна рада, сільські та селищні ради, райдержадміністрація і особисто її голова Світлана Олександрівна Ротач. Безпосереднє керівництво ініціативою здійснює управління агропромислового розвитку РДА (начальник управління Ляшенко А. Г. та його заступник Животченко Л. В.).

Новий поштовх в реалізації цієї ініціативи на Водолажчині стала робота фахівців-дорадників з Слобожанського навчально-практичного центру сталого розвитку сільських територій Харківщини створений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка. До складу центру увійшли: Навчально-наукові інститути ХНТУСГ ім. П. Василенка, ХДЗВА, Інститут рослинництва ім. Юрієва НААН, Інститут тваринництва НААН.

На початку вересня було складено сумісно з управлінням агропромислового розвитку РДА детальний план спільної роботи на рік та розпочалася його реалізація.

На першому етапі роботи були проведені зустрічі викладачів ХНТУСГ і закріплених за відповідними сільськими радами студентами з головами сільрад (депутатським корпусом), були укладені угоди про співпрацю. Зараз закінчується обстеження сільрад з метою попереднього визначення економічного та соціального потенціалу сільськогосподарського виробництва на території сільради. Отримана інформація надалі буде використовуватися при розробці бізнес-планів для опису середовища, в якому буде створюватися сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК).

Усі ці питання були детально розглянуті під час робочої наради на території Рокитненської сільської ради (голова Сльота О. В.). Вона відбулася 28 жовтня у приміщенні Рокитненського професійного аграрного ліцею (щирий господар, директор ліцею Марюхна П. М.). Нарада пройшла під головуванням начальника управління агропромислового розвитку Нововодолазької РДА, колишнього випускника ХІМЕСГ ( зараз ХНТУСГ) Ляшенко А. Г.

З Харкова прибув потужний загін науковців ХНТУСГ ім. П. Василенка у складі завідувача кафедри кібернетики доктора технічних наук, професора Мегеля Ю. Є., директора навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту, завідувача кафедри оптимізації технологічних систем ім. Т.П.Євсюкова, кандидата технічних наук, доцента Харченко С. О., представника навчально-наукового інституту технічного сервісу, кандидата технічних наук, доцента кафедри технічних систем і технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника Дзюби А. І., представника навчально-наукового інституту переробних і харчових виробництв, старшого викладача кафедри обладнання та інжинірингу переробних та харчових виробництв Заїки В. П., члена наукової ради навчально-наукового інституту бізнесу і менеджменту, кандидата технічних наук, доцента кафедри кібернетики Чалого І. В. (відповідальний від університету за реалізацію проекту соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село" по Нововодолазькому району Харківської області), Маринець Н. А. аспірантки кафедри технічних систем і технологій тваринництва.

В роботі наради прийняли участь головний агроном ТОВ «Дельта», Теліга А. В., викладачі ліцею, співробітники Рокитненської сільської ради.

Про питання, що розглядалися на нараді, прийняті рішення, взагалі, про хід виконання ініціативи «Рідне село» на Водолажчині, ми будемо інформувати широкий громадський загал в подальшому.

Ляшенко А. Г., Животченко Л. В.,
Марюхна П. М., Мегель Ю. Є., Чалий І. В.

Рідне село крокує Водолажчиною
Рідне село крокує Водолажчиною Рідне село крокує Водолажчиною
Просмотров: 453 | Добавил: Admin
Архив новостей